Dům dětí a mládeže Bohumín = Váš volný čas

Dům dětí a mládeže Bohumín, příspěvková organizace, se nachází za parkem Petra Bezruče v Bohumíně, na ul. Janáčkova. Objekt má dvě přilehlé přístavby, tělocvičnu a víceúčelový sál. DDM má bohatou historii, neboť jeho vznik je datovám rokem 1972.
Od 1. ledna 2007 je zřizovatelem Domu dětí a mládeže, p. o. město Bohumín, které nám s provozem a rozvojem nadšeně pomáhá.

V těsné blízkosti DDM je letní kino, aquacentrum, zimní stadion, fotbalové hřiště, tenisové kurty, Penzion Ve věži
, adventure golf, Mauglího ranč, stezka a labyrint nebo dopravní hřiště,Oblast tzv. "za parkem" je dobře dostupná z centra města i městských částí a je mimořádně zdařilým volnočasovým místem města Bohumín. Pro mimoměstské je výborně dostupná autem (3 min. od sjezdu z dálnice D1 Praha - Brno - Ostrava - Polsko) a také při příjezdu vlakem nebo autobusem (max. 10 min. pěšky).

Dům dětí a mládeže provozuje zájmovou, výchovnou, vzdělávací a rekreační činnost na úseku sportu, techniky, turistiky, estetiky a společenských věd a standardně má ve školním roce přes 70 nejrůznějších kroužků. Volnočasovým aktivitám se v DDM pravidelně věnuje přes 1 000 dětí, mládeže a dospělých.

Technické učebny jsou vybaveny pro plastikové modelářství, elektrotechniku, výpočetní techniku, audio-video výuku a robotiku.
Sportovní aktivity mají centrálu v tělocvičně, která je vhodná pro basketbal, florbal, volejbal, badminton a další - nejen kolektivní - sporty.
Rytmika a víceúčelový sál je v odpoledních hodinách určena převážně pro taneční soubor Kates.
Keramická a výtvarná učebna je vybavena hrnčířským kruhem a vypalovací pecí. Pro jazykovědu slouží zvlášť upravená učebna, přírodověda využívá univerzální učebny a zahradu.
Malé fitness je určeno pro všechny zájemce o posilování a zdravý styl života. ¨

Zápisné v kroužcích a kurzech se většinou pohybuje v rozmezí 150 až 300 Kč měsíčně, dle náročnosti.

Víceúčelový sál (s kapacitou až 120 sedících osob), je vybaven plátnem, projektorem, audio vybavením a Wi-Fi připojením. K dispozici je také vybavená kuchyňka, šatny, samostatný vstup a sociální zařízení. Parkování je přímo u objektu, který je bezbariérový.

Dům dětí a mládeže v Bohumíně má také turistickou základnu v Návsí u Jablunkova, která se průběžně modernizuje. Lůžková kapacita je 34 osob, která je pro potřeby letních táborů rozšířena o dalších 40 míst ve stanech. TZ má plně vybavenou kuchyň a jídelnu a klubovnu. Standardem je Wi-Fi, TV, satelit a parkování v objektu.
DDM zde pořádá každoročně pobytové a příměstské dětské tábory (jarní, letní). Naši TZ si můžete pronajmout po celý rok pro své pracovní nebo soukromé aktivity. DDM využívá pro své aktivity také další prostory v Bohumíně a okolí (učebny a tělocvičny ZŠ, Bospor,).

PARLAMENT MLÁDEŽE BOHUMÍNSKA

PÁTEK 14:00-16:00 hod

Elektrotechnika

pro děti od 10 let, které prošly základy kroužku Robotika
úterý 15:30-17:00 hod.

Digitální video

pondělí 17:30 - 18:30 hod.