Dům dětí a mládeže Bohumín = Váš volný čas.

Středisko pro volný čas dětí a mládeže se nachází za parkem Petra Bezruče v Bohumíně, na ul. Janáčkova. Objekt má přilehlé dvě přístavby. Tělocvičnu a taneční sál. V těsné blízkosti je aquacentrum, zimní stadion, fotbalové hřiště Bospor a Penzion Ve věži. Nově byl v tomto prostoru otevřen Adventure golf. Celá oblast "za parkem" je skvěle dostupná autem (2 min. od sjezdu z dálnice D1 Praha - Brno - Ostrava - Polsko) a také při příjezdu vlakem nebo autobusem (max. 10 min. pěšky).

Dům dětí a mládeže provozuje zájmovou, výchovnou, vzdělávací a rekreační činnost na úseku sportu, techniky, turistiky, estetiky a společenských věd. V přibližně 70 nejrůznějších aktivitách, zájmových kroužcích a kurzech se volnočasovým aktivitám věnuje přes 1100 dětí, mládeže a dospělých.

Technické učebny jsou vybaveny pro plastikové a letecké modelářství, elektrotechniku a výpočetní techniku. Sportovní aktivity mají centrálu v tělocvičně, která je vhodná pro basketbal, florbal, volejbal, badminton a další nejen kolektivní sporty. Rytmika a taneční (konferenční) sál je v odpoledních hodinách určen převážně pro taneční soubor Kates. Keramická a výtvarná učebna je vybavena hrnčířským kruhem a vypalovací pecí. Pro jazykovědu slouží zvlášť upravené učebny. Fitness je určeno pro všechny zájemce o posilování a zdravý styl života. Zápisné v kroužcích a kurzech se pohybuje v rozmezí 100,- až 300,- Kč měsíčně a to podle náročnosti.
Od 1. ledna 2007 je zřizovatelem Domu dětí a mládeže, p. o. město Bohumín.

Taneční (konferenční) sál s kapacitou až 80 osob je vybaven plátnem, projektorem, Wi-Fi a samozřejmostí je kuchyňka, šatny, samostatný vstup a sociální zařízení. Parkování je přímo u objektu. 

Dům dětí a mládeže v Bohumíně provozuje turistickou základnu v Návsí u Jablunkova. Lůžková kapacita je 32 osob, která je pro potřeby letních táborů rozšířena o dalších 40 míst ve stanech. TZ má plně vybavenou kuchyň, jídelnu a klubovnu. Standardem je Wi-Fi, TV, satelit a parkování v objektu. Dům dětí a mládeže zde pořádá každoročně dětské tábory jarní a letní tábory. Naši TZ si můžete pronajmout po celý rok pro své pracovní nebo soukromé aktivity. DDM využívá pro své aktivity také další prostory v Bohumíně a okolí (učebny a tělocvičny ZŠ, Sportcentrum, tělocvična SŠ apod.).

Součástí DDM Bohumín je úspěšný taneční soubor Radost & Impuls a Klub U létající ryby.


Kalendář
Duben 2020

Vybrané kroužky

Tenis pro děti

Tenis pro děti

Termín:
úterý a čtvrtek 14:00 - 15:00 hod.

Zápisné:
800,- Kč / měsíc

Sportovní hry s atletikou

Sportovní hry s atletikou

Termín:
čtvrtek 15:30 - 16:30
děti 6-13 let
začátek od února 2020

Zápisné:
200,- Kč / měsíc

Florbal - přípravka

Florbal - přípravka

Termín:
úterý 16:00 - 17:30, čtvrtek 16:00 - 17:15, SH Bospor (příjem dětí po celý rok)
děti 6-8 let
začátek od října

Zápisné:
180,- Kč

Taneční soubor Kates Junior´s

Taneční soubor Kates Junior´s

Termín:
Ročník nar. 2007, 2006, 2005,2004
2x týdně - Taneční sál DDM Bohumín
Datum zahájení
16.9.2019
17:00 - 19:00 hod.

Zápisné:
2 000,- Kč/rok

Copyright 2012 - 2020  |  Dům dětí a mládeže Bohumín | Prohlášení přístupnosti