Zveme Vás do Maryšky. Čekají Vás 3 zajímavé akce.

23. 01. 2014
Zveme Vás do Maryšky. Čekají Vás 3 zajímavé akce.

Stereotypy, které mnohdy o Indii máme, Zora Vašulínová postaví do kontrastu skutečnosti. Poutavé vyprávění okoření historkami o tom, jak překročila kulturní hranici, kterou jsem neznala. K ochutnání se bude podávat pravý indický čaj a indické sladkosti gulab jamuns.
“Proč by měl ostatní zajímat zrovna můj pohled na indickou kulturu? Zažila jsem to na vlastní kůži, znám pohled Indů, nejsem jenom pozorovatel zvenčí. Zajímá mě život Indů na vysokých školách, současná mládež. Zcela upřímně, a není v tom nic zlého, nebudu přednášet o socioekonomické situaci, chudobě, nebo náboženství a historii,“ říká Zora Vašulínová.

Vyprávění o Indii:
www.maryska.cz/tz-2014-02.htm

V Salonu Maryška uvítáme francouzsko-česko-slovenskou kapelu, která hraje autorský chanson, klezmer, gypsy, swing a romskou hudbu. Kromě skvělé kapely vystoupí jako předskokanka charismatická kanadsko-kalifornská zpěvačka Madeline Tasquin. Úterý 11. února, Salon Maryška od 19 hodin. Vstupné 130 korun.

Koncert:
www.maryska.cz/akce-2014-001.htm

Ke generování fraktálů autoři používají fraktální generátory a pro definitivní úpravu různé grafické editory. „Fraktály v sobě spojují krásu matematických struktur rovnic vyšších řádů s ladností forem a barev jejich grafického vyjádření,“ říká jeden z autorů výstavy, Jaromír Pátra z Dolní Lutyně.
Vladimíra Šomodiová a Jaromír Pátra jsou sourozenci a oba mají společného koníčka. Fraktály, kterým se věnují, jsou zajímavým grafickým prvkem. V Česku tahle výtvarná technika není příliš rozšířená. Výstavu můžete v Salonu Maryška vidět vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 a hodin a v době konání kulturních akcí.

Fraktáty:
www.maryska.cz/tz-2014-01.htm