Změna dopravní situace v naší blízkosti.

12. 03. 2012
Změna dopravní situace v naší blízkosti.

Po dobu dvou měsíců se k nám nejrychleji dostanete pouze z jednoho směru, pokud nebudete chtít projíždět zúženou ulicí Palackého směrem k aquacentru. Důvodem je uzavření ulic Koperníkova, zúžení výše zmiňované ulice a výstavba kruhového objezdu. O aktuální dopravní situaci a průběhu stavby Vás budeme informovat také v dalším období.

Dlouho odkládaná výstavba kruhového objezdu nedaleko Penzionu ve věži a aquacentra v Bohumíně je na spadnutí. Vypukne už v pondělí 12. března a potrvá až do konce května. Nakonec napojí zdejší sportovně-rekreační lokalitu s aquacentrem, zimním stadionem a výhledově i sportovní halou na dálniční přivaděč ze skřečoňského mostu. Stavba kruháče je totiž jeho součástí.

Momentálně má křižovatka Palackého a Koperníkovy ulice tvar písmene "T". Během necelých tří měsíců však projde razantní proměnou a stane se z ní kruhový objezd. Na ten se napojí nejen stávající silnice, ale i propojka s nově budovaným obchvatem, respektive přivaděčem od skřečoňského mostu k dálnici.

Až dosud museli motoristé ve směru od Karviné a Bohumína-Skřečoně, kteří měli namířeno například k aquacentru, objíždět doslova celé město. Původní odbočka ze starého skřečoňského mostu podél Hobbyparku už totiž neexistuje. Náhradu nabídnou právě budované silnice a rondel. Po dokončení obchvatu pojedou řidiči ze skřečoňského mostu rovně a odbočí až u restaurace Rio a hned budou u bazénu nebo zimního stadionu. "Toto dopravní řešení výrazně zkrátí cestu návštěvníkům zdejších volnočasových zařízení. Zároveň se tím velmi uleví obyvatelům Palackého ulice, kudy kvůli výstavbě skřečoňského mostu i dálničního přivaděče proudí veškerá doprava do celé sportovně-rekreační lokality," uvedl Petr Sobek z odboru dopravy.

Práce na výstavbě rondelu si vyžádají uzavírku Koperníkovy ulice, a to v místě u malé zahrádkářské kolonie, a zúžení Palackého ulice. Ta by ale měla zůstat po celou dobu přestavby průjezdná. Na její krátkodobé uzavření může dojít pouze při finální pokládce asfaltu na novém kruhovém objezdu.

Převzato z www.mubo.cz (Lucie Balcarová, 9. března)

Taneční soubor Kates Mini

pondělí - 17:00 - 18:30 hod.
středa - 15:00 - 16:30 hod.

začínáme: pondělí 18. 9. 2023

Elektrotechnika