Úspěchy RADOST-IMPULS na MS v Riese.

19. 12. 2016
Úspěchy RADOST-IMPULS na MS v Riese.

RIESA.
Hned dva tituly vicemistrů světa a titul druhého vicemistra si přivezli tanečníci TK Radost Impuls Bohumín z již 20. ročníku mistrovství světa v show dance!
Ten se uskutečnil ve dnech 21. až 26. listopadu v Sachsen aréně v německé Riese, kde se sjelo přes 3000 tanečníků z 23 zemí světa a nechyběli zde ani ti nejlepší čeští tanečníci! Z Bohumína na šampionát odjelo 52 tanečníků s celkem 19 choreografiemi a nákladním autem po vrch zaplněným rekvizitami.

„Nejkrásnější medaile vybojovali naši nejmladší tanečníci v dětské věkové kategorii 8 až 11 let – devítiletý Vašek Zembinský se se svým sólem stal vicemistrem světa a společně s desetiletou Pavlínou Suchánkovou vybojovali druhé místo i s duetem. A dařilo se i dětské formaci Strašidelný hrad, která se jako jediná z českých formací dostala až do finále a skončila na nádherném 5. místě,“ hlásí hlavní trenérka Lenka Krčová a pokračuje:
„Za naprosto úžasný výsledek ale považujeme třetí místo juniorské formace, která tak po osmi letech stanula na stupních vítězů ve velmi silné konkurenci ruských a slovinských souborů. Do finálových bojů se dostalo i duo juniorek Iva Skupníková a Jana Tomaštíková, které ze 40 choreografií skončilo na krásném 4. místě, což je naprosto úžasné!“

Mistrovství světa je pro tanečníky nejvyšší možnou dosaženou metou, a tak se všechny kluby již několik týdnů intenzivně na tento šampionát připravují a připravovali se i v Bohumíně.
„Vzhledem k tomu, že jsme se chystali nejen na šampionát v show dance, ale i na mistrovství Evropy v jazz a modern dance, na které odjíždíme už 6. prosince, trénovali jsme opravdu intenzivně třikrát až pětkrát týdně. Tři týdny před odjezdem jsme pilovali všechny choreografie i o víkendech. Styl show dance je totiž oproti jiným náročnější v tom, že tanečníci musejí umět vyjádřit svým pohybem a za pomocí rekvizit příběh a zároveň se soustředit na každý detail i techniku tance,“ popisuje náročnost tohoto tanečního stylu Lenka Krčová, podle níž byl tento šampionát pro bohumínské tanečníky jeden z nejúspěšnějších, a to i přesto, že se na tanečním parketu utkali se silnými týmy z Ruska, Slovinska, Gibraltaru, Německa, Polska, Kanady, Norska, Bosny a Hercegoviny, Finska a dalšími.
„S šesti choreografiemi se nám podařilo probojovat až do finále a hned tři z nich získaly medaile. Do semifinále se probojovaly se sólem juniorů Jana Tomaštíková a Kateřina Vilčková, stejně jako duo dospělých Barbora Poremská a Veronika Mudrová a malá skupina juniorů, což je v konkurenci, která na tomto šampionátu je, také úspěch.“

Bohumínští tanečníci však ani do Německa neodjížděli s prázdnou, vezli s sebou malou pozornost pro presidenta světové taneční organizace IDO (International Dance Organisation) Michaela Wendta – český balíček, a na ukázku přivezli také trofej z prvního ročníku soutěže IDO v roce 1996.
„Organizace 20.ročníku byla opět profesionální, v Sachsen aréně vytvořili pořadatelé perfektní podmínky pro všechny zúčastněné. Velký dík patří také organizačnímu týmu TK Radost Impuls Bohumín, který se staral nejen o naše děti ale hlavně o rekvizity. A nešlo by to ani bez podpory našeho fun klubu, ať fanoušků v hale nebo doma u internetu. A poděkovat bychom chtěli i městu Bohumín, které poskytlo finanční dotaci na dopravu do Riesy,“ dodává Lenka Krčová s tím, že na vychutnání úžasných zážitků a dojmů nemají moc času.
„Už den po ukončení mistrovství světa v Německu, v neděli 27. listopadu, jsme začali pilně trénovat na další šampionát – mistrovství Evropy v jazz a modern dance v polských Mikolajkách.“

Rekapitulace dětské výpravy na MS Show dance v Riese 2016 :
Vašek Zembinský sólo : 2. místo
Pavla Suchánková sólo : 17. místo
Radka Sláníčková sólo: 24. místo
Vašek Zembinský a Pavla Suchánková duo: 2. místo
Radim Ksenič a Lucka Bezecná duo : 19.
místo malá skupina "Bratr" : 6. místo
velká formace „Hrad“ : 5. místo

Rekapitulace juniorské výpravy na MS show dance v Riese 2016 :
Jana Tomaštíková sólo : 9.místo
Katka Vilčková sólo : 10.místo
Iva Skupníková sólo : 29.místo
Iva Skupníková a Jana Tomaštíková duo : 4.místo
Elen Šnoblová a Pavla Suchánková duo : 13. místo
malá skupina „Bratr“: 11.místo
malá skupina „Popcorn“: 24.místo
velká formace „Duše“ : 3.místo

Rekapitulace dospělácké výpravy na MS show dance v Riese 2016:
Barbora Poremská a Veronika Mudrová duo :6.místo
Barbora Poremská sólo: 15.místo
Míša Rajnošková sólo: 20. místo
malá skupina „Vojačky“ 21. místo

Celkem jsme měli 6 „želízek v ohni“ ve finále.
A byli jsme úspěšní - 3 medaile: 2. místo děti sólo Vašek Zembinský 2. místo děti duo Vašek Zembinský, Pavla Suchánková 3. místo junioři velká formace „Duši za slávu“

Taneční soubor Kates Mini

pondělí - 17:00 - 18:30 hod.
středa - 15:00 - 16:30 hod.

začínáme: pondělí 18. 9. 2023

Nerf